Zapraszamy

Więcej

 

Akademia Kolejarz przeprowadza testy sprawnościowe (TV)

m44-IMG_3474

W miniony poniedziałek rozpoczęła się trzecia edycja testów piłkarskich dla wychowanków Zintegrowanej Szkół Piłkarskiej Akademia Kolejarz w Stróżach. Piłkarscy adepci przez kilka kolejnych spotkań będą wykonywać różne zadania i ćwiczenia podzielone na dwie kategorie: zdolności ogólnych i umiejętności specjalnych.

Testy odbywają się pod czujnym okiem trenerów, którzy skrupulatnie odnotowują wyniki osiągane przez każdego z podopiecznych. Ich analiza pozwoli wyciągnąć wnioski potrzebne do przeprowadzania efektywnego treningu. Autorem testów jest Stanisław Szpyrka, koordynator Akademii Kolejarz.

Tak jak pisaliśmy, sprawdzian dla wychowanków Akademii jest dwu-częściowy. W pierwszej części, weryfikującej zdolności ogólne, sprawdzana jest szybkość, koordynacja, moc, siła oraz wytrzymałość. W drugiej natomiast, poświęconej umiejętnością specjalnym kontrolowane jest prowadzenie piłki, podania piłki, uderzenia piłki, zwroty z piłką oraz żonglerka.

Obecnie realizujemy trzecią edycje testów piłkarskich Akademii Kolejarz – mówi Stanisław Szpyrka, koordynator Akademii Kolejarz w Stróżach. – Cieszymy się, że testy realizowane są już na nowym obiekcie Akademii Kolejarz, tak też będzie w przyszłości, dzięki czemu wyniki poziomu zdolności naszych uczestników dzieci Akademii Kolejarz będą miarodajne. W testach biorą udział wszyscy piłkarze od rocznika U-7 do rocznika U-11, podzieleni na kilka grup. Realizujemy testy podzielone na dwa etapy: testy Zdolności Ogólnych czyli cechy zdolności motorycznych a także testy Umiejętności Specjalnych, które są stricte związane z piłką nożną. Wszystkie testy są później dla nas cenną bazą informacji.

Jak zapowiada koordynator Akademii testy potrwają jeszcze w następnym tygodniu, tak by każde dziecko mogło je odbyć. Dzieci z najlepszymi wynikami, mają zostać nagrodzone podczas turnieju świątecznego zaplanowanego na grudzień.

fot. Mateusz Książkiewicz

Translate »