Zapraszamy

Więcej

 

Akademia Kolejarz wśród reflektorów na Kolporter Arena w Kielcach

m20-DSC_7204

W pierwszą sobotę sierpnia adepci piłkarscy Akademii Kolejarz uczestniczyli w meczu ekstraklasy Korona Kielce vs. Lech Poznań. Pobyt w stolicy województwa świętokrzyskiego był okazją nie tylko do wyprowadzenia piłkarzy na murawę ale również do odbycia sparingu wewnętrznego tuż przy Kolporter Arena.

– Już po raz drugi podopieczni Akademii Kolejarz wzięli udział w wyprowadzaniu piłkarzy ekstraklasy w Kielcach – mówi Stanisław Szpyrka, koordynator Integracyjnej Szkoły Piłkarskiej w Stróżach. – Wcześniej taką okazję mieliśmy w listopadzie ubiegłego roku. W godzinach poprzedzających mecz zorganizowaliśmy sparing z miejscową drużyną młodzików Korony Kielce. Realizacja tego typu wyjazdów jest wpisana w program szkoleniowy, po to by przyszli piłkarze zobaczyli najwyższy poziom rozgrywek w naszym kraju czyli ekstraklasy. Tym bardziej, że jako trenerzy widzimy po takim meczu większą motywację do treningów u dzieci. Dodatkowo takie momenty, wyjścia w blasku jupiterów i fleszy na murawę przysparza najmłodszym wiele radości. W takich wyjazdach chętnie uczestniczą także rodzice. Oprócz Kielc jeździmy także do Krakowa. W sierpniowym wyprowadzaniu wzięły udział grupy z roczników 2007 i 2008.  Mecz ekstra-klasowy bardzo się wszystkim podobał zwłaszcza, że padło sporo bramek. Cieszy nas również fakt, że podczas wyprowadzania piłkarzy spiker powitał naszą Akademię, dzięki czemu mieliśmy dodatkową promocję. Wszyscy wrócili zadowoleni, a to najważniejsze! 

W wyjeździe uczestniczyło 22 uczestników Akademii Kolejarz w Stróżach wraz ze swoimi rodzicami. Opiekę trenerską zapewnili Stanisław Szpyrka i Jacek Konstanty.

Translate »