Akademia Kolejarz zakończyła obóz zimowy

Przez cztery dni grupa zawodników Akademii Kolejarz przebywała na  zimowym obozie piłkarskim w Stróżach. Zapewne wielu z  Was pomyśli, że zawodnicy jak i sztab szkoleniowy wybrał się na ferie zimowe.

Nic bardziej mylnego. Zarówno Ci najstarsi z rocznika 2004, 2005, jak i 2006 oraz  adepci z rocznika 2007 ciężko trenowali od rana do wieczora. Zapewne wielu z tych zawodników marzy o tym aby zostać tak profesjonalnym i dobrym piłkarzem jak Lewandowski, Ronaldo czy nawet Messi.  I właśnie taka ciężka praca jaką wykonali zawodnicy przyczyni się do zwiększenia ich umiejętności nie tylko piłkarskich. Uczestnicy obozu korzystali z boiska ze sztuczną nawierzchnią, basenu, siłowni czy też hal sportowych na terenie Stróż, oraz Grybowa. Sztab trenerski dwoił się i troił, aby zapewnić wszystko swoim podopiecznym Zawodnicy  odbywali dwa/trzy treningi dziennie na hali, boisku czy też siłowni, w ramach regeneracji uczęszczali na basen. Oprócz typowych zajęć na obozie piłkarskim trenerzy  fundowali zawodnikom  wiele atrakcji. Były to m.in turnieje , Quizy piłkarskie, konkursy. Młodzi adepci Akademii Kolejarz  trenowali pod czujnym okiem trenerów Stanisława Szpyrki , Roberta Święsa, Sławomira Cetnarowskiego, oraz Mariusza Merklingera. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy, ale wszystkim uczestnikom obozu ten czas zapewne zapadnie w pamięci. Na zakończenie obozu został zorganizowany   przejazd bryczką oraz ognisko i pieczenie kiełbasy co sprawiło wszystkim wspaniała frajdę. Na koniec każdy z uczestników otrzymał książkę ,, SPORTOWY WOJOWNIK ‘’ Podstawą tej książki jest „50 zasad Sportowego Wojownika”  mają one na celu zachęcić młodego sportowca do pracy nad sobą oraz dać możliwość i przestrzeń do rozmowy z rodzicami i trenerem na różne ważne tematy – jak postawa wobec porażki, szacunek do przeciwnika czy strach przed wyzwaniem! Całość jest niejako grą podczas której zdobywa się punkty  za wyzwania a na końcu czeka nagroda!. Trenerzy wszystkich grup nie kryli swojego zadowolenia z obozu :

,, Jesteśmy bardzo zadowoleni z obozu w Stróżach ponieważ warunki jakie zastaliśmy na obiekcie były bardzo dobre, mogliśmy skupić się w stu procentach na pracy . Chłopcy podczas obozu pracowali bardzo dobrze ,trenowaliśmy 2 x dziennie korzystając z boiska ,siłowni czy basenu. ‘’

Dyrektor Akademii Kolejarz pan Grzegorz Kogut  również nie krył swojego zadowolenia z Obozu i tak go podsumował:

,, Patrząc na obóz uważam iż zrobiliśmy wszystko profesjonalnie organizacyjnie bez zarzutu. Trenerzy oraz chłopcy wykonali kawał dobrej roboty, piłkarsko zrealizowali wszystko to co chcieli trenerzy w 100 %. Myślę, że to będzie procentować podczas zbliżających się turniejów oraz rozgrywek ligowych. Na koniec pragnę podziękować wszystkim trenerom, koordynatorowi, oraz pochwalić wszystkich uczestników za wzorową pracę oraz zachowanie na obozie, oby tak dalej !”

  • Partnerzy

 

Comments are closed.