Zapraszamy

Więcej

 

I FESTYN ŚWIĄTECZNY AKADEMII KOLEJARZ 2014

fs3

I Festyn Świąteczny organizowany przez Akademię Kolejarz odbył się w ostatnią sobotę grudnia w Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie. Była to impreza skierowana głównie do dzieci trenujących w Akademii oraz ich rodziców, nie zabrakło również osób, które nie są w sposób bezpośredni związani z Akademią.

Festyn organizowany był przez Dyrektora Akademii Kolejarza – Grzegorza Koguta, Koordynatora Akademii Kolejarz – Stanisława Szpyrki oraz trenerów: Jacka Konstantego, Mariusza Merklingera, Pawła Zwolińskiego, Sławomira Cetnarowskiego. Imprezę uświetnili swoją obecnością: Prezes Fundacji – Stanisław Kogut, Radny Powiatu Nowosądeckiego – Wiktor Durlak, a także gwiazda sobotniej imprezy, były piłkarz reprezentacji Polski, Lecha Poznań, Trabzonsporu,  a obecnie Wisły Kraków Pan Arkadiusz Głowacki.fs1

Festyn zorganizowany  był pierwszy raz i przyniósł wiele radości zarówno dzieciom jak i rodzicom, których przybyło bardzo dużo na grybowską halę. Oprócz tradycyjnych meczy piłki nożnej podczas festynu na  dzieci czekały różne inne atrakcje takie jak: konkurencje sprawnościowe, strzały piłką do celu ,malowanie twarzy czy strefa gdzie młodzi zawodnicy mogli namalować swojego ulubionego piłkarza. Niewątpliwie największą atrakcją dla młodych sportowców była możliwość otrzymania autografu bądź zrobienia sobie zdjęcia z gwiazdą Festynu, czyli z Arkadiuszem Głowackim. Pan Arek chętnie rozdawał autografy a także był pozytywnie zaskoczony dużą liczbą dzieci trenujących w Akademii Kolejarz ,których było około setki. Oprócz konkurencji dla najmłodszych zorganizowane były zawody dla rodziców takie jak wyścigi rzędów, czy mecz mamy kontra ojcowie ,który przyniósł wiele śmiechu jak i emocji .Swoje siły sprawdzili także trenerzy którzy zmierzyli się w meczu  z reprezentacją ojców . Podczas Festynu mieliśmy także akcent fitness ,podczas którego Pani instruktor Iza Oleksy porwała do zabawy zarówno dzieci jak i rodziców. Na zakończenie młodzi zawodnicy Akademii otrzymali prezenty, a także słodycze i posiłek . Wszyscy byli zadowoleni z udziału w zabawie ,która zakończył się w godzinach po południowych. Trzeba podkreślić, że Festyn był udanym przedsięwzięciem biorąc pod uwagę że Akademia działa dopiero niecałe cztery miesiące. Był to Pierwszy Festyn organizowany przez Akademię Kolejarz i jak zapewniają organizatorzy na pewno nie ostatni. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie już czynione są starania by w przyszłym roku na Festyn przybyła kolejna gwiazda piłki nożnej !

Translate »