I Turniej Kogucika rozstrzygnięty!

Ubiegła sobota 5 września minęła w Stróżach pod znakiem piłki nożnej, a to za sprawą odbywającego się w tym dniu I Turnieju Kogucika.

Od godzin porannych młodzi adepci akademii piłkarskich z terenu całej Małopolski mięli okazję zmierzyć się ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych – U10/U9 oraz U8/U7. System rozgrywek opierał się na grze „każdy z każdym” w danej grupie. Ich składy zostały wylosowane kilka dni wcześniej tak, aby zawodnicy wiedzieli, z kim przyjdzie się im zmierzyć. Na murawie spotkało się wiele utalentowanych zespołów, które wzbudzają powszechny szacunek. Wśród nich znalazły się: Cracovia Kraków, Dunajec Nowy Sącz, Kolejarz Stróże, Sandecja Nowy Sącz, Podhale Nowy Targ, Sokoliki Stary Sącz, Glinik Gorlice, Elita Bochnia, Wisła Kraków, Unia Tarnów, Futbol Brzączowice. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała specjalna komisja arbitrów, która na co dzień sędziuje mecze ligowe. Spotkania rozegrano na trzech boiskach sportowych, a każde z nich oznaczone było odrębnym kolorem (biały, niebieski, czerwony). Mimo młodego wieku zawodników poziom ich umiejętności i sposób rozgrywania meczów był bardzo wysoki. Turniej budził niemałe emocje, a im bliżej było finałów, tym wyższa temperatura panowała na trybunach, jak i na murawie, na której zaciekle walczyły ze sobą piłkarskie zespoły. W przerwie między rozgrywkami na młodych zawodników czekały: ciepłe posiłki, zjeżdżalnie, odbywały się też pokazy freestyle w wykonaniu grupy Street Merra. Podczas turnieju początkujący piłkarze przeżyli wiele radosnych chwil, pomimo tego że czasami pojawiały się na ich twarzach łzy przegranej. Każdy traktował zawody jako dobrą zabawę, a organizatorzy postarali się o to, aby nikt nie opuścił turnieju z pustymi rękami.

Klasyfikacja końcowa turnieju

Miejsce  Grupa U10/U9 Grupa U8/U7
I Cracovia Kraków Dunajec Nowy Sącz
II Dunajec Nowy Sącz Wisła Kraków (czerwoni)
III Kolejarz Stróże (niebiescy) Glinik Gorlice
IV Sandecja Nowy Sącz (czarni) Wisła Kraków (niebiescy)
V Sandecja Nowy Sącz (biali) Futbol Brzączowice
VI Podhale Nowy Targ Sandecja Nowy Sącz
VII Sokoliki Stary Sącz Elita Bochnia
VIII Glinik Gorlice Unia Tarnów
IX Elita Bochnia Kolejarz Stróże
X Kolejarz Stróże (czerwoni) Cracovia Kraków
XI ———– Kolejarz Stróże

„W pierwszym Turnieju Kogucika wzięło udział 21 drużyn, składających się z dwunastu zawodników plus trenerzy i kierownicy zespołu. Zawody rozgrywały się tak naprawdę na trzech boiskach, a zawodnicy grali systemem 6+1. Rozgrywki trwały po 15 minut w meczach grupowych, a w ostatnich przechodziliśmy do split offu, gdzie swoje mecze rozgrywaliśmy dwa razy po 10 minut. Zapewniliśmy zawodnikom wiele atrakcji. Przede wszystkim jest zjeżdżalnia, jazda na konikach, do tego jest wspólny grill, poczęstunek i wiele zabaw i atrakcji związanych z Akademią Kolejarz. Przed chwilą rozpoczęliśmy także pokaz freestyle, który odbędzie się kolejny raz dla drugiej, młodszej grupy około godziny 17-18. Musieliśmy to wszystko przeciągnąć ze względu ma zbyt dużą ilość zespołów” – skomentował wydarzenie Paweł Szpyrka, współorganizator turnieju.

„Wydaje mi się, że taki jest główny cel powstania integracyjnej Akademii Piłkarskiej Kolejarz, aby ci młodzi chłopcy wyrośli na superpiłkarzy. Moje marzenie jest takie, żeby wielu z nich znalazło się w kadrze Polski i żeby rozsławiali małe polskie miejscowości. Przecież te dzieci nie są tylko ze Stróż, ale też z: Bobowej, Łużnej, Brunar, a nawet i innych miejscowości. Jak się mnie pytają o Kolejarza, to ja mówię: Kolejarz to Ci, którzy dzisiaj tutaj walczą i moim marzeniem jest to, żeby ci ludzie wyrośli na wyśmienitych piłkarzy. Marzy mi się, jeśli Pan Bóg da doczekać, żeby w Stróżach była ekstraklasa złożona z tych chłopaków, a nie z chłopaków z całej Polski, nie wiadomo skąd, bo ci mali chłopacy przekonują się, że trzeba jednak ciężko trenować, żeby osiągać wyniki, bo nic naprawdę łatwo nie przychodzi. Aż się serce raduje, widząc tyle dzieci” – powiedział senator Stanisław Kogut.

Więcej fotografii i informacji na temat turnieju znajdziecie na Grybów24 ( klikajac w ten link )

  • Partnerzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.