Kolejarz odjechał! I miejsce AK 2007 w Kryspinowie !

W kolejną niedzielę, 19.11.2017 r., drużyna Stanisława Szpyrki postanowiła poprawić swoje osiągnięcie i biorąc udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Orlików, organizowanym przez LKS Lotnik Kryspinów, wygrała wszystkie pojedynki!!! Po raz drugi zawodnicy Akademii Kolejarz pokazali, że są poza zasięgiem rywali! Nasza drużyna zdominowała fazę grupą strzelając 20 bramek ! natomiast w dalszej fazie zwyciężyli z drużynami drugiej grupy i w drugim turnieju zimowym po raz drugi zawodnicy AK 2007 zwyciężyli!

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak zaczęliśmy okres zimowy. Prawdę powiedziawszy jest to nasz drugi turniej halowy, podczas którego zajęliśmy pierwsze miejsce. Wcześniej triumfowaliśmy w Jaśle. Jeździmy na takie imprezy po to, by zaprezentować swoją formę i pokazać, że mamy zdolną młodzież. Zazwyczaj trenujemy na zewnątrz, ponieważ mamy ku temu świetne warunki infrastrukturalne. To dobrze, że chłopcy mają kontakt również z halą. Cieszy mnie dobra postawa na tle równie znakomitych drużyn. Musimy pamiętać, iż wciąż są na takim etapie, że uczą się futbolu, jednak w ich głowach pojawia się element rywalizacji. Bilans bramkowy w naszej grupie świadczy o radości piłkarzy z gry w futbol. Podoba mi się to, jak moi podopieczni dostosowują się do przeciwnika i warunków na placu gry. Pokazaliśmy grę ofensywną, lecz wiemy, że to jest zabawa. W Stróżach bardzo dobrze rozwijamy młodych adeptów i byłoby moim błędem, gdybym miał wskazać jednego wyróżniającego się zawodnika. Często bywa tak, że piłkarze mniej wyróżniający się swoją ciężką pracą i charakterem osiągają wyższy poziom niż przewidywano. Chcemy pokazać, że w Stróżach potrafimy szkolić młodzież! – WYPOWIEDŹ TRENERA KOORDYNATORA STANISŁAWA SZPYRKI DLA PORTALU FUTMAL.PL

Turniej KryspinówMecze grupowe:

Akademia Kolejarz – Akademia Wisły Kraków 2:0

Akademia Kolejarz – Skawianka Skawina 8:0

Akademia Kolejarz – Iskra Człuchów 10:1

Drużyna z kompletem punktów zajęła 1 miejsce w grupie B i w półfinale stoczyła pasjonujący bój z gospodarzami turnieju – Lotnikiem Kryspinów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:2!

W meczu finałowym AK2007 pokonała drużynę Akademii Sandecja Nowy Sącz 1:0.

Półfinał:
Akademia Kolejarz – Lotnik Kryspinów 3:2

FINAŁ:

Akademia Kolejarz – Akademia Sandecja Nowy Sącz 1:0

Bramki: 24:3

Skład:

 1. Kacper Biel
 2. Kacper Przetacznik
 3. Piotr Góra
 4. Dariusz Gryzik
 5. Adrian Puzio
 6. Franciszek Poręba
 7. Piotr Wojtas
 8. Karol Niepsuj

Liderem drużyny wybrany został Piotr Góra

Królem strzelców turnieju został Karol Niepsuj

Najlepszym obrońcą turnieju Kacper Przetacznik

Do finałów w dyscyplinach indywidualnych doszli w prowadzeniu piłki slalomem: Piotr Wojtas, a w żonglerce: Karol Niepsuj!

 

 1. Akademia Kolejarz Stróże
 2. Sandecja Nowy Sącz
 3. Lotnik Kryspinów
 4. Wisła Kraków
 5. Beskidzka Akademia Piłkarska
 6. UKS Gryf Pleśna
 7. Skawinka Skawina
 8. LKS Iskra Czułów

Comments are closed.