Mateusz Mijal na treningu Piłkarskiej Akademii Kolejarz Stróże

W dniu dzisiejszym młodych zawodników  Akademii Kolejarz Stróże odwiedził gość specjalny, znany  wokalista i kompozytor Mateusz Mijal. Wszyscy piłkarze, którzy uczestniczyli w dzisiejszym treningu Akademii Kolejarz mieli okazję porozmawiać z Mateuszem  oraz otrzymali płyty z autografem artysty.

Mateusz urodził się w Jaśle na Podkarpaciu. W roku 2005 rozpoczął współpracę z krakowskim zespołem Skangur, a w roku 2007 dostał propozycję koncertowania z zespołem Ich Troje – zagrał z nimi ponad 100 koncertów. W styczniu 2008 roku założył zespól Chłopacy. Ich pierwszy singiel – „Wiara”, stał się przebojem lata. To właśnie ta piosenka znalazła się na podium podczas Sopot Hit Festiwal 2009. Kolejne single – „No powiedz jak” i „To jest tylko sen” również zostały bardzo ciepło przyjęte. W między czasie Mateusz dwukrotnie wystąpił na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze – w 2010 (z zespołem) oraz 2011 roku (duet z Katarzyną Zielińską). Karierę solową rozpoczął w roku 2012 singlem „Winny”, nagranym wspólnie z jednym z najbardziej znanych polskich raperów Liberem. Piosenka bardzo szybko stała się hitem i pozwoliła Mateuszowi zaistnieć na polskiej scenie muzycznej i zyskać tysiące fanów w całym kraju.

Rok 2013 zaowocował dwoma nowymi singlami „Coś na później” (który szybko zyskał sobie grono fanów, a także uznanie największych rozgłośni radiowych), oraz letnim hitem „Niech się ludzie śmieją”, do którego teledysk kręcony był w słonecznej Chorwacji. W serwisie Youtube klip ten ma już 16 mln odsłon. 2014 rok obfitował w koncerty. Mateusz pojawiał się w wielu programach telewizyjnych, wydał również dwa nowe single „Zabijasz mnie” (teledysk do tej piosenki został nakręcony w jego rodzinnym mieście – Jaśle), oraz – wspólnie ze Stachurskim – „Za to co mam”. Współpraca ta zaowocowała udziałem w wielu programach oraz festiwalach, a piosenka została jedną z najczęściej pobieranych piosenek na telefony komórkowe w serwisie Muzodajnia.pl. Rok 2015 przyniósł wiele sukcesów na polu kompozytorskim. Mateusz czynnie udzielał się w komponowaniu piosenek dla wielu polskich artystów takich jak: Rafał Brzozowski, Liber czy też Natalia Szroeder i właśnie dla tego ostatniego duetu napisał piosenkę „Teraz Ty”, która była jedną z najpopularniejszych utworów granych przez polskie stacje radiowe w 2015 roku. Nagrał również nowy singiel – „Wirtualni” – do którego tekst napisał Liber. 2016 rok był Mateusza wyjątkowy. W kwietniu miała premierę jego debiutancka płyta – „9 lat” która jest podsumowaniem jego dotychczasowej muzycznej przygody. Płyta zebrała świetne recenzje i już po 5 tygodniach otrzymała status platynowej płyty. Mateusz wystąpił również na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W konkursie Premier zdobył wysokie 2 miejsce. Jesień upłynęła pod znakiem trasy koncertowej promującej płytę – grał m.in. w Niemczech oraz USA.

Źródło (mateusz-mijal.pl)

fot.Krzysztof Gryzło

  • Partnerzy

Comments are closed.