Zapraszamy

Więcej

 

Młodziki I zajęli III miejsce na turnieju w Muszynie

m2

Udany występ zaliczyli zawodnicy Akademii Kolejarz podczas Noworocznego turnieju w Muszynie zasjmując III miejsce.

Turniej rozgrywany był dwóch w etapach, etap I rozegrany został jeszcze w starym roku, natomiast etap II rozegraliśmy 14 lutego. Podczas I etapu odniesliśmy 2 zwycięstawa z drużyną Muszyny II oraz Ogniwa Piwniczna Zdrój i nieszczęśliwie zremisowalismy z drużyną Mszalnicy tracąc gola w ostatniej sekundzie meczu, próbując wyprowadzać piłkę spod własnego pola karnego. Jednakże była to decyzja trenera, który nakazał grać swoim podopiecznym krótkimi podaniami a nie wybijać piłki na tzw. alibi.

Chłopcy muszą się uczyć grać piłką a nie kopać na oślep, by nie stracić gola. Trudne sytuacje w meczu rozwijają kreatywność młodych piłkarzy, zatem nie możemy tych sytuacji unikać a na wyniki mamy jeszcze czas – powiedział trener Cetnarowski.

W II etapie przegraliśmy, jak się póżniej okazało ze zwycięzcą turnieju drużyną Grodu Podegrodzie oraz Popradu Muszyna I, natomiast wygraliśmy z Grodem II i na koniec zremisowaliśmy z Grybovią łącznie zdobywając 11pkt. II miejsce w turnieju zdobyła drużyna Ogniwa, która rzutem na taśmę wygrywając w ostatnim meczu z Grybovią zepchnęła nas na
III miejsce.W turnieju wzięło udział 8 zespołów, poziom był bardzo wyrównany, o zwyciestwie często decydowała jedna.

Organizator turnieju postarał się również o nagrody indywidualne, które powedrowały do zawodników Akademii Kolejarz. Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Kacpra Wojtasa, natomiast koronę króla strzelców zdobył Bartek Dziedzic.

 

Chciałbym podziękować organizatorom turnieju za zaproszenie oraz bardzo dobrą organizację. Ponadto otrzymaliśmy nagrody rzeczowe przy braku wpisowego, co dzisiaj jest rzadkością!!! – podsumował trener Cetnarowski.

m2

Translate »