Młodzi piłkarze regenerują swe siły na basenie (TV)

Zgodnie z zapowiedziami, dyrekcji zintegrowanej szkoły piłkarskiej Akademia Kolejarz w Stróżach oraz koordynatora akademii, młodzi piłkarze szkolący się w Stróżach dwa razy w miesiącu swoje siły regenerują na basenie, w jacuzzi oraz saunie należącej do Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym im. O. Pio. Więcej

Zapisz swoje dziecko do naszej Akademii Tańca

Akademia Tańca Kolejarz prowadzi obecnie zajęcia dla dwóch grup wiekowych: 5-8 lat oraz 9-12 lat. W planach jest jednak utworzenie grup dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym. Lekcje tańca odbywają się w każdą środę, w sali do ćwiczeń Siłowni Infinity w Grybowie (ul. Kościuszki 14). Zapraszamy Więcej

 

Najmłodsi członkowie Akademii Kolejarz walczyli dzielnie w Skawinie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trzeci weekend grudnia (19 i 20 grudnia br.) był bardzo pracowity dla zawodników oraz trenerów Akademii Kolejarz ze Stróż. Oprócz wyjazdu do Kielc czy Rytra, mali piłkarze wzięli udział w turnieju NPA Skawina CUP Skrzaty.

W turnieju wzięło udział 9 drużyn, które podzielone zostały na 3 grupy po 3 zespoły. Nasi młodzi zawodnicy ze Stróż zmierzyli się z takimi drużynami jak: Garbarnia Kraków, Piast Skawina, Wisła Brzeźnica i Gwiazda Ruda Śląska. Wielkie brawa należą się wszystkim małym piłkarzom, którzy wzięli udział w zawodach i osiągnęli naprawdę dobre wyniki. Ogromne podziękowania należą im się również za stworzenie miłej atmosfery oraz za sportową i zdrową walkę.

Na koniec rozgrywek wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, a zawodnicy za uzyskane wyróżnienia indywidualne otrzymali pamiątkowe statuetki.

Ten wyjazd na turniej był nagrodą dla chłopaków za sumienne uczestnictwo w treningach. Cały turniej przysporzył im wiele radości i uśmiechu na twarzy. Mają oni zaledwie po 6 lat i są to ich pierwsze kroki stawiane w piłkarskim świecie. Podczas dwóch pierwszy rozegranych meczów widać było duże stremowanie i brak obycia na podobnych turniejach. Później było już dużo lepiej. Bardzo mnie cieszy, że pomimo młodego wieku zawodnicy słuchają podpowiedzi i starają się je wprowadzać w meczu. Wiadomo przytrafiło się mnóstwo błędów, ale staramy się grać coraz lepszą piłkę. Będziemy konsekwentni, a wierze, że efekty przyjdą szybciej niż myślimy” – skomentował trener Akademii Kolejarz, Mariusz Merklinger.

Kilka słów dodaje także Konrad Szurek: „Nasi zawodnicy swój pierwszy mecz zagrali o 8:39 z Grodziskiem Raciechowice. Spotkanie o tyle ciężkie, że nasze maluchy przestraszyły się rywala, który grał bardzo siłowo. Piłkarze z Grodziska wybijali piłkę do przodu w każdy możliwy sposób tworząc sobie groźne sytuacje pod naszą bramką. Pierwszy mecz i klątwa jaka czuwa nad naszą drużyną w tej fazie rozgrywek zakończył się wynikiem 0:3 dla Grodziska. W trzecim meczu nasi zawodnicy zdominowali kompletnie rywala z Brzeska, wygrywając 1:0. Można powiedzieć, że wynik 1:0 był najniższym wymiarem kary. Na cztery mecze rozegrane w turnieju, wygrywając trzy mecze mogliśmy stanąć jedynie na 7 miejscu w turnieju. Podsumowując cały turniej, można by wyciągnąć wnioski, czy warto jest grać atakiem pozycyjnym od własnej bramki.”

Skład Akademii Kolejarz:

1. Kacper Biel
2. Arkadiusz Cetnarowski
3. Dawid Gryzło
4. Dariusz Gryzik
5. Piotr Góra
6. Karol Niepsuj
7. Kacper Przetacznik
8. Krzysztof Stach
9. Piotr Wojtas

Skład Akademii Kolejarz:

trener: Mariusz Merklinger

  1. Durlak Dominik
  2. Durlak Tomek
  3. Siedlarz Patryk
  4. Gryboś Kamil
  5. Jędrusik Seweryn
  6. Oracz Filip
  7. Krok Bruno
  8. Ogorzałek Kacper
  9. Wysopal Maciek
  10. Szczygieł Kuba

fot. MTS Piast Skawina

Pełna fotorelacja ze spotkania na Grybów24.pl

m1-5

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Translate »