Zapraszamy

Więcej

 

Wrażenia po letnim obozie piłkarskim w Poroninie (TV)

mIMG_1296

Już kilka dni temu pisaliśmy o tym jak przebiegał obóz letni uczestników integracyjnej szkółki piłkarskiej Akademia Kolejarz Stróże. Dzisiaj czas na recenzje samych podopiecznych, rodziców, kadry trenerskiej oraz dyrektora akademii.

Przypomnijmy, obóz letni Akademii Kolejarz trwał od 15 do 26 sierpnia. Dzieci oraz trenerzy w dwóch pięciodniowych turnusach zakwaterowani byli w Pensjonacie „Gromada” w Poroninie.

– Dzieci przebywając w pensjonacie „Gromada” miały sporo atrakcji – mówi Grzegorz Kogut, dyrektor Akademii Kolejarz w Stróżach. – Mogły korzystać m.in. z boiska do gry w piłki nożną, kortów tenisowych czy trampoliny do zabawy. Szczególne podziękowania należą się rodzinie Pawlikowskich za udostępnienie całej bazy sportowej i umożliwienie wejścia dzieci na termy w Szaflarach.

A co o sportowym wypoczynku sądzą dzieci, najlepiej świadczą poniższe wypowiedzi:

– Jestem pierwszy raz na obozie w Poroninie i jest bardzo fajnie – dopowiada inny uczestnik, Mikołaj Pyrcioch.

– Już drugi raz biorę udział w obozie sportowym – mówi Dawid Gryzło, podopieczny Akademii Kolejarz. – Jest tu bardzo fajna atmosfera. Bardzo dużo trenujemy i szkolimy się.

Dobrego zdania o letnim aktywnym wypoczynku nie kryli także sami rodzice: – Był to pierwszy taki wyjazd mojego ośmioletniego syna Oliwera, co była dodatkowym przeżyciem dla niego jak również dla mnie jako matki – komentuje Anna Sapalska, mama uczestnika obozu. – Dlatego też postanowiłam odwiedzić go w ostatnim dniu aby ich tutaj podglądnąć. Jestem bardzo mile z mężem zaskoczona. O takich warunkach jak dzieci tutaj mają, mnie osobiście w dzieciństwie nawet się nie śniło. Dzieci mieszkają w pięknym obiekcie, mają piękne pokoje, rewelacyjne wyżywienie a co najważniejsze profesjonalną kadrę trenerską. Dzieci są zadowolone i wydaje mi się, że lepszych warunków tutaj nie mogły mieć.

O podsumowanie obozów poprosiliśmy także członka kadry trenerskiej.

– Podczas obozu letniego odpowiadam za szkolenie bramkarzy – dopowiada Paweł Zwoliński, trener Akademii Kolejarz.– Jest to specyficzna pozycja dlatego wymaga indywidualnego podejścia i indywidualnych ćwiczeń. Dlatego zapraszam wszystkich do udziały w takich treningach aby rozwijać się i doskonalić umiejętności na tej właśnie pozycji.

Zapraszamy do obejrzenia filmów dokumentujących częściowo piłkarski obóz letni Akademii Kolejarz w Poroninie.

fot. Krzysztof Gryzło / Łukasz Kieroński

Translate »