Zawodnicy Akademii walczą w Mini-Mistrzostwach Deichmanna (TV)

Od początku kwietnia uczestnicy zajęć Akademii Kolejarz ze Stróż biorą udział w mini mistrzostwach Deichmann jakie odbywają się w Nowym Sączu (stadion KS Helena). W piłkarskim turnieju bierze udział około 85 drużyn, które walczą o tytuł najlepszego!

– W tym roku w mistrzostwach Deichmanna w Nowym Sączu bierze udział siedem drużyn Akademii Kolejarz z różnych kategorii wiekowych – mówi Stanisław Szpyrka koordynator Integracyjnej Szkółki Piłkarskiej Akademia Kolejarz. – Rozgrywki Deichmanna  traktujemy w formie zabawowej, jest to tylko i wyłącznie dla nas i dla dzieci forma sprawdzianu, zmierzenia się z innymi drużynami z Nowego Sącza, Gorlic, Łącka czy Kamienicy. Możemy sprawdzić jak wygląda Akademia Kolejarz po półtorej roku istnienia na tle innych szkółek piłkarskich. Nie najważniejsze są wyniki ale to by zawodnicy naszej akademii pokazali się z jak najlepszej strony. Naszym priorytetem jest indywidualny rozwój każdego dziecka, pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Mini-mistrzostwa Deichmann to turniej piłkarski dla dziewcząt i chłopców w wieku do 13 lat, który rozgrywany jest na boiskach polskich miast już po raz dziewiąty. Rozgrywki mają charakter ogólnopolski. Udział w zawodach mogą wziąć zarówno „zawodnicy podwórkowi”, jak i dzieci na co dzień trenujące w klubach czy szkółkach piłkarskich. Wszyscy uczestnicy bez względu na posiadane umiejętności otrzymują gwarancję gry. Początkujący mogą stawiać bezpiecznie pierwsze kroki w dużym turnieju, a bardziej zaawansowani otrzymują szansę doskonalenia swoich umiejętności. Uczestnicy rywalizują w trzech kategoriach wiekowych – U-9, U-11 i  U-13.

W rywalizacji udział biorą następujące zespoły Akademii Kolejarz:
– rocznik 2009 – 1 drużyna opiekun Mariusz Merklinger
– rocznik 2007 – 1 drużyna opiekun Stanisław Szpyrka
– rocznik 2007-2008 – 1 drużyna opiekun Jacek Konstanty
– rocznik 2005 – 2 drużyny opiekun Sławomir Cetnarowski
– rocznik 2006 – 1 drużyna opiekun Rober Święs
– rocznik 2003 i 2004 – 1 drużyna opiekun Robert Święs

  • Partnerzy

Comments are closed.