O Akademi

Sportowa Akademia Integracyjna ma za zadanie zachęcić do uprawiania sportu, wprowadzić dzieci w piłkarski świat, nauczyć i wyszkolić w każdym aspekcie. Akademia Kolejarz jest to projekt z myślą o najmłodszych, skierowany do dzieci już od 4 roku życia. Skupiamy uwagę przede wszystkim na poprawie ogólnej sprawności i koordynacji ruchowej, obejmując również aspekty wychowawcze, a także wdrażanie do prowadzenia zdrowego trybu życia.

Rozwijamy sprawność i zdolności ruchowe nie tylko poprzez treningi piłkarskie. Wykorzystujemy rozmaite formy aktywności wspomagające prawidłowy rozwój dziecka. Droga do realizacji naczelnych celów szkolenia wiedzie między innymi przez udział w licznych turniejach piłkarskich dla poszczególnych grup wiekowych (organizowanych również przez Akademię).

Zajęcia odbywają się na naturalnych boiskach trawiastych oraz ze sztuczną murawą (zimą osłonięte balonem), a także w hali sportowej. Istnieje możliwość indywidualnego poszerzenia oferty szkoleniowej o zajęcia fitness i na basenie.

Atrakcyjne mogą okazać się wyjazdy na obozy letnie i zimowe, podczas których urozmaicenie stanowią, odpowiednio do pory roku, zajęcia z pływania lub narciarstwa.

Inicjowane przez Akademię Kolejarz spotkania ze znanymi ludźmi świata sportu, a zwłaszcza futbolu, być może pomogą naszym podopiecznym w znalezieniu sportowego idola.

Główne kierunki oddziaływania w danych kategoriach wiekowych i etapach szkolenia piłkarskiego prowadzimy zgodnie z Unifikacją Organizacji Szkolenia i Systemu Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży w Polsce.

Treningi  są prowadzone przez wykwalifikowanych i licencjonowanych trenerów, doświadczonych w pracy z dziećmi, a także posiadających liczne certyfikaty szkoleniowe.

SYSTEM SZKOLENIA

PROGRAM SZKOLENIA

AKADEMIA KOLEJARZ posiada autorski program szkolenia zawodników od 4 do 15 roku życia. Stworzony przez Koordynatora Akademii. Program obejmuje 5 głównych działań. Gra, Technika, Taktyka, Motoryka i Psychika.

CYKL PRACY

PEŁY CYKL TRENINGOWY (MAKROCYKL) REALIZUJEMY OD 7 DO 15 ROKU ŻYCIA. CELEM JEST PRZYGOTOWANIE ZAWODNIKA DO NAJWAŻNIEJSZYCH MECZÓW ORAZ DALSZEJ PROFESJONALNEJ KARIERY SPORTOWEJ.

MEZOCYKL OPRARTY JEST NA PÓŁ ROCZNEJ PRACY NAD KAŻDYM Z PIĘCIU DZIAŁAŃ.

MIKROCYKL OPIERA SIĘ NA 7 JEDNOSTKACH TRENINGOWYCH REALIZOWANYCH OD WRZEŚNIA DO MARCA I OD MARCA DO WRZEŚNIA.

03 – 09 Testy/Obserwacja

04 – 10 – Prowadzenie piłki

04/05 – 10/11 – Podanie piłki

05 – 11 – Przyjecie piłki

06 – 12 – Uderzenie piłki

06/07 – 12/01 Zwody/drybling

07/08 – 01/02 –  Gra 1v1, Małe gry (4v4)

09 – 03 – Test/Obserwacja

 

PRIORYTETY SZKOLENIA I KATEGORIE WIEKOWE

I

 

U – 4

U – 5

ROZWÓJ ZAINTERESOWAŃ

ROZWIJANIE PASJI

II

 

 

 

U – 7

U – 8

U – 9

U – 10

ROZWIJANIE UMIEJĘTNOŚCI INDYWIDUALNYCH

NAUCZANIE  PODSTAWOWE

III U – 11

U – 12

ROZWIJANIE UMIEJĘTNOSCI GRUPOWYCH

NAUCZANIE I DOSKONALNIE

IV

 

U – 13

U – 14

ROZWIJANIE UMIEJĘTNOSCI GRUPOWYCH I ZESPOŁOWYCH

NAUCZANIE I DOSKONALENIE

 

 

V

 

 

U – 15

U – 16

U – 17

U – 18

U – 19

BUDOWANIE DRUŻYNY

DĄŻENIE DO RYWALIZACJI I GRY NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

VI U – 20 < ROZWIJANIE MAKSYMALNYCH MOŻLIWOŚCI ZAWODNIKÓW