Liderzy tabeli seniorów A klasy walczyli w Stróżach

16Trzy dni temu, w niedzielę 13 września na stadionie w Stróżach odbył się mecz w ramach 6 kolejki A klasy. Na przeciwko siebie stanęły drużyny Kolejarz Stróże i Nawój Nawojowa.

Był to mecz pomiędzy drużynami z góry tabeli, dlatego kibice mieli okazję do zobaczenia bardzo dobrego widowiska… I tak też było, ale od 70 minuty. Jednak po kolei.

Drużyna z Nawojowej doskonale wiedziała o sile drużyny ze Stróż a także o tym, że w poprzedniej kolejce na tym samych boisku Sokół Stary Sącz wyjechał z bagażem 6 straconych bramek. Od pierwszej minuty Goście nastawieni na bronienie, rozgrywali dobry mecz w ustawieniu defensywnym, tym samym nie pozwalając na akcje ofensywne Kolejarza. Każda akcja trójkolorowych rozpoczynała się od rozegrania piłki od własnej połowy, a na drugiej czekała cała jedenastka rywali broniąc się wykopami i szukając kontry. Jednak ani wybicia ani kontry nie skutkowały, a zawodnicy ze Stróż nie potrafili znaleźć sposobu na zdobycie pierwszej bramki. Do przerwy wynik nadal pokazywał 0:0.

Widowisko rozpoczęło się od 70 minuty gdzie w narożniku gości został faulowany Paweł Jarzębak. Niezrozumienie sędziów spowodowało zdarzenie, którego tak naprawdę nikt nie widział oprócz ławki rezerwowej drużyny z Nawojowej. Oficjalnie fakt ten nie został odnotowany przez sędziów więc grę wznowiono bez żadnych konsekwencji. W 72 min spotkania prawą stroną piłkę wyprowadził Bartosz Betryla, zauważył na środku idealnie wychodzącego Łukasza Znamirowskiego. Bardzo dobre podanie, jeszcze lepsze uderzenie, piłka po strzale odbiła się od poprzeczki i tak wynik zamienił się na 1:0 dla drużyny gospodarzy.

Kibice kolejarza mówili w przerwie: „Jak strzelimy pierwszą to rozwiąże się worek”. Rozwiązał się, lecz nie z bramkami, a z sytuacjami podbramkowymi. Sam na sam, strzały z dystansu, wszystkie piłki uderzały w słupek. Mimo kilku nieudanych akcji, zawodnicy Kolejarza, jak i Nawoja nie dawali za wygraną. W ostatnich kilkunastu minutach meczu najskuteczniejszy piłkarz gospodarzy zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu, a 10 już w tej rundzie! Ostatnie minuty spotkania przyniosły jeszcze bramkę kontaktową dla gości z Nawojowej.

Na szczęście to Kolejarz Stróże zasłużenie wygrywa ciężki mecz, wynikiem 2:1 i nadal prowadzi w A klasie!

Skład podstawowy gospodarzy:
Kamil Koszyk
Piotr Gryboś
Paweł Jarzębak (77′)
Daniel Kamiński
Tomasz Krok
Szymon Mordarski (46′)
Krzysztof Pater
Bartek Petryla
Artur Przetacznik (25′)
Adam Radzik
Paweł Rysiewicz

Skład rezerwowy:
Tomasz Gryboś
Rusłan Olejnik
Robert Święs (77′)
Krzysztof Szymczyk (46′)
Łukasz Znamirowski (25′)

Bramki: Łukasz Znamirowski 72′, 88′;  Adam Mirek 90′

Relacja z całego spotkania na Grybów24

  • Partnerzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.