Młodzi piłkarze regenerują swe siły na basenie (TV)

Zgodnie z zapowiedziami, dyrekcji zintegrowanej szkoły piłkarskiej Akademia Kolejarz w Stróżach oraz koordynatora akademii, młodzi piłkarze szkolący się w Stróżach dwa razy w miesiącu swoje siły regenerują na basenie, w jacuzzi oraz saunie należącej do Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym im. O. Pio. Więcej

Zapisz swoje dziecko do naszej Akademii Tańca

Akademia Tańca Kolejarz prowadzi obecnie zajęcia dla dwóch grup wiekowych: 5-8 lat oraz 9-12 lat. W planach jest jednak utworzenie grup dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym. Lekcje tańca odbywają się w każdą środę, w sali do ćwiczeń Siłowni Infinity w Grybowie (ul. Kościuszki 14). Zapraszamy Więcej

 

Adepci Akademii Kolejarz wystąpili na turnieju halowym w Skawinie Drukuj Email

mDSC_6530

Akademia Kolejarz wyjazdem do Skawiny (07 listopada br.) rozpoczęła przygotowania do halowych turniejów zimowych. W sportowej rywalizacji wzięło udział 8 zespołów podzielonych na dwie grupy z rocznika 2007, z czego szkółka piłkarska ze Stróż wystawiła w turnieju drużynę „białych” oraz „czerwonych”

Turniej realizowany był w dwóch fazach, eliminacyjna oraz finałowa. Do etapu finałowego awansowała drużyna „biała”, gdzie najpierw zremisowała, a potem przegrała 2 mecze wynikami 2:0, 1:0. Rywalami w finale były zespoły AP 21 Mirka Szymkowiaka i Tomasza Frankowskiego. Podopieczni Stanisława Szpyrki zajęli ostatecznie: drużyna „biała” 4 miejsce, a drużyna „czerwona” 7 miejsce.

W tym miesiącu akademia Kolejarz prowadzi szkolenia między innymi z prowadzenia piłki oraz gry „jeden na jeden”, co było głównym założeniem w tym turnieju.

– Zależało nam by nasi mali piłkarze podczas wyjazdu do Skawiny jak najwięcej prowadzili piłkę, szukali z nią kontaktu, stosowali jak najwięcej zwodów, driblingów – mówi Stanisław Szpyrka, trener AK. – Nie zawsze nam to wychodziło bo kilka bramek niestety straciliśmy, jednak nie to było najważniejsze. Nasi podopieczni nie boją się bowiem otwartej gry, defensywy, walki w obronie a to na pewno przyniesie korzyści i efekty w kolejnych turniejach.

Następny sprawdzian dla młodych piłkarzy odbędzie się 22 listopada br. w Kryspinowie gdzie zawodnicy akademii zmierzą się drużynami takimi jak: Wisła Kraków, Korona Kielce czy Podbeskidzie Bielsko Biała. Zaś 28 listopada planowany jest rewanż w Skawinie.

Pełna fotorelacja ze spotkania na Grybów24.pl

Translate »