Zapraszamy

Więcej

 

Występ Akademii Kolejarz na Kryspinów Cup 2015!

mDSC_7558

W niedzielę 22 listopada w Kryspinowie rozpoczął się cykl młodzieżowych turniejów Kryspinów Cup 2015. Na hali sportowej w Liszkach zaprezentowali się młodzi piłkarze Akademii Kolejarz z rocznika 2007 podzieleni na dwie niezależne grupy

25

Do sportowej rywalizacji przystąpiło dziesięć zespołów. Wśród grupy A znalazły się drużyny: Korony Kielce, Lotnika Kryspinów, Wisły Kraków, Kolejarza Stróże oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała. Wszystkie ekipy od samego początku prezentowały bardzo wysoki poziom gry przez co nie brakowało emocjonujących momentów i nagłych zwrotów akcji.

Zawodnicy oraz trenerzy Akademii Kolejarz od pewnego czasu coraz śmielej biorą udział w tego typu turniejach. Tak naprawdę nie liczyło się zajęte miejsce ale radość najmłodszych piłkarzy, którzy z uśmiechem na twarzy walczyli o każdą bramkę. Jest to także okazja by zweryfikować zdobyte podczas treningów umiejętności. Patrząc na technikę gry zawodników, przyjęty nie tak dawno autorski program szkoleń rzutuje niewątpliwie na coraz wyższy poziom podopiecznych szkółki piłkarskiej ze Stróż. Zwody znane z boisk Ligi Mistrzów w wykonaniu Piotra Góry zostały zauważone przez jeden z wojewódzkich portali sportowych.

Warto było zwracać uwagę choćby na upodobanie Piotra Góry z Kolejarza, do wykonywania zwodów znanych z boisk Ligi Mistrzów.

Wyniki poszczególnych spotkań w grupie A

Lotnik – Wisła 3:2
Podbeskidzie – Kolejarz 3:3
Wisła – Podbeskidzie 5:1
Lotnik – Korona 0:4
Podbeskidzie – Korona 0:7
Wisła – Kolejarz 6:3
Kolejarz – Korona 0:7
Lotnik – Podbeskidzie 2:1
Lotnik – Kolejarz 3:3
Korona – Wisła 10:0

Akademia Kolejarz Stróże reprezentowali: Kacper Biel, Piotr Wojtas, Krzysztof Stach, Dariusz Gryzik, Dawid Gryzło, Michał Sola, Adrian Wojtarowicz, Kacper Przetacznik, Dawid Matusik, Piotr Góra.

Najlepszy zawodnik: Kacper Biel
Najlepszy strzelec: Krzysztof Stach i Dawid Gryzło każdy po 3 gole

Finał rozgrywek w grupie A, przyniósł rozpoczęcie spotkań grupy B a w niej wystąpili m.in.: Resovia Rzeszów, Zagłębie Sosnowiec, Akademia Mistrzów Cracovia Kraków, UKS Gryf Pleśna, Lotnik Kryspinów.

Wyniki poszczególnych spotkań w grupie B

Lotnik – Resovia 0:3
Cracovia – Gryf 5:1
Resovia – Cracovia 0:1
Lotnik – Zagłębie 2:4
Cracovia – Zagłębie 7:0
Resovia – Gryf 2:3
Gryf – Zagłębie 8:2
Lotnik – Cracovia 0:15
Lotnik – Gryf 2:5
Zagłębie – Resovia 2:8

Turniej zwieńczyło podsumowanie, podczas którego wręczono nagrody i podziękowania dla zawodników oraz trenerów za sportową rywalizację. Doceniono także rodziców za aktywne wspieranie swoich pociech. Rozdania upominków, dyplomów oraz pucharów dokonał Paweł Miś wójt gminy Liszki, Krzysztof Sadko organizator, Czesław Sadko i Piotr Karcz.

„22 listopada zawodnicy rocznika 2007 Akademii Kolejarz zmierzyli się na bardzo ciekawym turnieju z drużynami takimi jak: Podbeskidzie Bielsko Biała, Wisła Kraków, Lotnik Kryspinów, Korona Kielce. Mecze rozgrywane były po dwadzieścia minut. Był to bardzo fajny sprawdzian dla każdego trenera oraz jego podopiecznych. Nasi chłopcy zagrali dobrze, w technicznej stronie było widać już pierwsze akcenty realizowanego programu na prowadzenie piłki a także niedawno wprowadzonego składniku – podań piłki. Zawodnicy bardzo dobrze połączyli te dwa elementy gry.

Można powiedzieć, że pomimo krótkiej działalności Akademii Kolejarz, nasi zawodnicy grali jak równy z równym mając jako przeciwników takich jak Wisła, Korona czy Podbeskidzie, którzy mają kilkukrotnie dłuższe staże w piłce nożnej. Nasi zawodnicy udowodnili, że tworzą zgrany zespół i potrafią coraz lepiej grać.” – skomentował Stanisław Szpyrka koordynator Akademii Kolejarz

Pełna fotorelacja ze spotkania na Grybów24.pl

Translate »