Zapraszamy

Więcej

 

Dziewczęta z Akademii Kolejarz zdobyły II miejsce !

dz_g

W trzeci dzień Międzynarodowego Turnieju Glinik CUP na hali sportowej OSiRu w Gorlicach wystąpiły  dziewczęta Akademii Kolejarz.

Rywalizowały z drużynami: Glinika Gorlice, Piasta Łapanów oraz Płomienia Mikluszowice.

Był to bardzo dobry turniej w wykonaniu naszych dziewcząt.  Do Stróż wróciliśmy z pucharem za II miejsce, z najlepszą bramkarką, najlepszą żonglerką oraz królem strzelców.

Turniej rozpoczął się od meczu gospodarza Glinika Gorlice z Akademią Kolejarz.  Niestety źle wchodzimy w turniej i  już w pierwszej minucie tracimy bramkę, błąd w środku pola co szczęśliwie wykorzystały rywalki. Nasze dziewczęta jednak się nie załamały i po kilku minutach coraz śmielej atakowały,  jednakże  na początku drugiej połowy przytrafił się kolejny błąd, tym razem w ustawieniu co Glinik wykorzystuje i jest 2:0. Dwie akcje drużyny z Gorlic i dwie bramki. Nasze zawodniczki cały czas atakowały, ale bramkowało szczęścia do zdobycia bramki. Dopiero w drugiej połowie po dobrej akcji Joanny Kubisz do bramki trafia Zuzanna Mikulska i jest 2:1. Od tego momentu dziewczęta zdominowały przeciwniczki, piłka trafiała w słupki w poprzeczkę, boczną siatkę, ofiarnie broniła bramkarka z Gorlic, a piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść. Kolejny błąd w defensywie, ten prezent również wykorzystują rywalki. Będąc drużyną lepszą niestety przegrywamy  3:1.

Na drugi mecz wychodzimy z małymi zmianami w formacji i taktycznymi. Pewnie i po ładnym stylu pokonujemy rywalki z Łapanowa 2:0. Drugą bramkę w turnieju zdobywa Zuzanna Mikulska oraz pięknym strzałem z woleja popisuje się Monika Niepsuj.

Przed ostatnim meczem, wiedzieliśmy, że gramy tylko o drugie miejsce.  W pięknym stylu wygrywamy i pokazujemy, że mamy bardzo mocny zespół. Bohaterką meczu została Zuzanna Mikulska autorka czterem bramek.

Pomiędzy meczami został rozegrany turniej strefy umiejętności. W konkurencji żonglerki, Zuzanna Mikulska nie dała złudzeń rywalką i na 12 dziewcząt zdobyła I miejsce.

Najlepszą bramkarką turnieju została wybrana Daria Witek.

6 bramek, najwięcej w turnieju zdobyła Zuzanna Mikulska oraz zawodniczka z Gorlic.

Wyniki:

GKS Glinik Gorlice 3-1 Akademia Kolejarz (Zuzanna Mikulska)
Akademia Kolejarz 2-0 LKS Piast Łapanów (Zuzanna Mikulska, Monika Niepsuj)
KS Płomień Mikluszowice 0-4 Akademia Kolejarz (Zuzanna Mikulska 4x)
 

Tabela końcowa:

  1. GKS Glinik Gorlice
  2. Akademia Kolejarz
  3. LKS Piast Łapanów
  4. KS Płomień Mikluszowice

Kadra: 
Daria Witek – 2001 – Monika Niepsuj – 1998, Aneta Matusik – 1998, Karolina Pancerz – 2000, Kinga Olszanecka 2000 – Alicja Witek – 2000, Ewelina Szeliga – 1999, Katarzyna Chronowska – 2000, Agnieszka Znamirowska 2001, Wiktoria Radzik – 2001, Joanna Kubisz – 2000, Zuzanna Mikulska – 2000.

 
Trener: Stanisław Szpyrka

dz_g

Translate »