Zapraszamy

Więcej

 

III miejsce dla Juniorów Kolejarza Stróże

3

W Nowym Sączu 27 lutego odbyła się XXII edycja halowych Mistrzostw w Piłce nożnej o Puchar OZPNu w Nowym Sączu.

 

W turnieju brały udział zespoły z Gorlic, Limanowa, Nowego Targu oraz Nowego Sącza które wygrały I etap w swoim rejonie

Kolejarz Stróże, który zajął pierwsze miejsce w I edycji został rozstawiony w grupie A z II drużyną Limanowa – Laskovia Laskowa oraz z II zespołem Gorlic – Ujściem Gorlickim.

Nasi juniorzy otworzyli Mistrzostwa meczem z Laskovią. Pewnie pokonując rywali 3:0 po golach Jana Kroka, Pawła Jarzębaka, Mirosława Matusika. Drugi mecz w grupie zakończył się również pewnym zwycięstwem 3:0, tym razem z Ujściem Gorlickim i tym razem trafiali: Artur Przetacznik oraz Jan Krok z dwoma bramkami. Grupa zakończona z dorobkiem 6 punktów.

Wszystkie mecze w swoich grupach zdominowały drużyny z Nowego Sącza, zdobywając po 6 punktów z kompletem zwycięstw. Jeżeli chodzi o zdobywanie bramek to bezkonkurencyjny okazał się Kolejarz, trafiając 6 razy do bramki przy tym nie tracąc ani jednej.  Pozostałe spotkania w większości kończyły się jedno bramkowym zwycięstwem.

Czas na ćwierćfinały. Rozpoczyna Kolejarz z drużyną… Laskovią,Laskowa, czyli przeciwnik grupowy. Wtedy było 3:0, tym razem…. 10:1 ! Dwukrotnie do siatki trafiali: Jan Krok, Mirosław Matusik, Mateusz Oleksy i Artur Przetacznik. Po golu dołożyli: Maciej Pabisz oraz Paweł Jarzębak. Ten mecz nie wymaga komentarza, sam wynik mówi za siebie. Po tym spotkaniu każda drużyna była pewna, że do Krakowa pojedzie właśnie Kolejarz, że w tym dniu nikt nie powstrzyma rozpędzonych Juniorów ze Stróż. Drugi mecz ćwierćfinałowy wyłonił przeciwnika w półfinale. Sandecja podejmowała Lepietnice. Ku zdziwieniu wszystkich to właśnie Lepietnica pokonała II drużynę z Nowego Sącza 2:1.  Drugi półfinał zagrał Dunajec z Zalesianką.

W pierwszym meczu półfinałowym 3:1 wygrała Lepietnica. Nasz zespół przyzwyczajony do gry w piłkę, rozgrywania akcji od własnej połowy, dużej liczby kontaktów, podań, mądrej gry od własnej bramki do bramki przeciwnika, został całkowicie zmylony grą rywala. Należy jednak pamiętać, że tak samo jak ważna jest technika to tak samo ważna jest taktyka. Tym razem sprawdziła się ta najprostsza ….albo najgorsza. Długie wykopy bramkarza do silnego napastnika, który miał za zadanie przetrzymywać jak najdłużej piłkę i czekać na kontrujących skrzydłowych. Przy stanie 1:1 zaczynamy przeważać, jednakże po niesłusznej karze 2 minut dla naszego zawodnika w osłabieniu tracimy drugą bramkę, która nie miała prawa wpaść. Chcąc doprowadzić do remisu, otwieramy się, co wykopami wykorzystuje Lepietnica i kończmy mecz 3:1 po bramce Marka Romanka.

Drugi półfinał przegrywa Dunajec Nowy Sącz z Zalesianką 1:2.

Wychodząc na mecz o III miejsce, wiedzieliśmy, że to o co walczyliśmy nie zostało zrealizowane i w niedziele nie wyjedziemy na dalszą cześć Mistrzostw.

Ostatecznie zdobywamy III miejsce, pokonując Dunajec 2:1. Bramki zdobyli: Jan Krok oraz Marek Romanek.

Kadra:

Piotr Sobolewski – Maciej Pabisz, Mirosław Matusik, Jan Krok, Artur Przetacznik, Dawid Dynda, Dawid Krok, Paweł Jarzębak, Mateusz Oleksy, Marek Romanek.

Trener:

Stanisław Szpyrka1

fot. Aleksandra Durlak

Translate »